برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
سرزمین ارزهای رمز نگاری - قدیمی و معتبرترین مرجع خرید بیت کوین
آنچه لازم است در مورد بیت کوین بدانید

آنچه لازم است در مورد بیت کوین بدانید

بیت کوین دقیقا چیست؟

اگر به رفتار نوجوانان نگاه کنید، احتمالا متوجه رفتار غیرقابل پیش بینی آنها میشوید، نوسان ناگهانی خلق و خو، اعتماد به نفس بالا و پایین، طبیعت سرکش و دیگر رفتارها از رفتارهای غیر قابل پیش بینی هستند.

بیت کوین هم کمی مانند یک نوجوان عمل می کند. یک سری از تغییرات قیمت بی ثباتی آن در بازار باعث چشمگیر شدن آن شده است. سقوط و سعود مداوم قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتالی توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است.

با وجود رفتار غیر قابل پیش بینی در حال حاضر، بیت کوین پتانسیل بسیار بالایی دارد. این ارز دیجیتال هنوز بسیار جدید است، بنابراین هنوز همه چیز را نمی فهمد. در اینجا ما می خواهیم به شما توضیح دهیم که چرا Bitcoin در آینده برای شما و فرزندان شما متناسب است. این همون چیزیه که باید بدونید.
شما برای شناختن بیت کوین نیازی به اطلاعات خاصی ندارید. در ساده ترین شکل، بیت کوین یک ارز دیجیتال است. شما می توانید:

آن را با ارز (Fiat) خود خریداری کنید.
آن را میتوانید بفروشید و به پول خود تبدیل کنید.
آن را با یک ارز دیجیتالی دیگر مبادله کنید.

اما تفاوت های بین بیت کوین و پول (ارز) در این موارد است:

دولت ها و بانک ها به دنبال ارزهایی هستند که آنها کنترل کاملی بر آن دارند و می توانند تا آنجا که دوست دارند چاپ کنند. آنها همچنین می توانند ارزش پول خود را کم یا زیاد کنند.

هیچ کس مالکیت یا کنترل بیت کوین را ندارد، حتی کسانی که آن را ایجاد کرده اند، هیچ فردی قدرت ایجاد بیت کوین های بیشتر و یا افزایش ارزش را ندارد.

بیت کوین چطور کار می کند؟
بیت کوین از تکنولوژی جدیدی به نام بلاک چین (blockchain) استفاده می کند.

بلاک چین یک سیستم نگهداری اطلاعات است. به جای اینکه در یک مکان نگهداری شود، رکوردها در سراسر شبکه ای  که هر کاربر بلاک چین در آن متصل است همگام سازی می شوند.

هر بار که کسی بیت کوین را خرید، فروش یا صرف می کند، بلاک چین معامله را ثبت می کند. پرونده ها دائمی هستند، به این معنی که هیچ کس نمی تواند بیت کوین دو بار خرج کند. (این مشکل با ارزهای دیجیتال اولیه بود.)

 

چرا این بهتر از استفاده از بانک و پول های رایج است؟

چند مزیت بزرگ برای بیت کوین وجود دارد. مثلا:
شما می توانید به هر کسی در جهان، به سرعت و بدون پرداخت هزینه یا مالیات فروش، پول ارسال کنید.
اگر به خارج از کشور بروید، می توانید بیت کوین را بدون نیاز به ارز مبادله استفاده کنید. (در حال همه گیر شدن است)
خرید بیت کوین خصوصی است و به طور مستقیم با هویت شما مرتبط نمی باشد. مطمئنا، شما در حال تلاش برای پنهان کردن چیزی نیستید، اما چرا باید کسی بتواند سابقه تراکنش شما را ببیند؟
هیچ واسطه ای وجود ندارد، هیچ کس نمیتواند حساب شما را فریب دهد و هزینه های بالا را بپردازد. بیت کوین دارای یک ارزش عمومی است.
تعداد محدودی از بیت کوین در دسترس وجود دارد، پس از آنکه تمام آن ها استخراج شوند، تعداد آن 21 میلیون می شود. مانند بسیاری از فلزات گرانبها به مرور زمان این تعداد کم و محدود باعث افزایش ارزش بیت کوینخواهد شد.

بیت کوین دست چه کسی است؟

بیت کوین یک شرکت نیست، مسلما یک خالق دارد اما مالک آن نیست همانطور که در بخش آخر مطلب مطرح می شود غیر متمرکز است.
این به این معنی است که بر خلاف بسیاری از شرکت هایی که در بازار بورس هستند، هیچ دستکاری وجود ندارد. بیت کوین نمیتواند مخفی کاری کند چیزهایی را که نمیخواهد عموم ببینند. هیچ گونه تاکتیک های زیرکانه ای را نمی توان توسط هر فرد قدرتمند اعمال کرد.
* ارزش آن بیشتر به خاطر مقدار تقاضایی که از آن در بازار وجود دارد کم یا زیاد می شود.

چگونه بیت کوین می تواند یک ارز و یک سرمایه گذاری باشد؟
بسیاری از مردم آن را به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت خریداری می کنند. نوسانات روز به روز ممکن است روند نزولی داشته باشد، اما ارزش آن طی چند سال گذشته روند صعودی را تجربه کرده است.

بیت کوین تبدیل به یک سرمایه گذاری محبوب شده است، زیرا آن بسیار قابل دسترس و استفاده از آن آسان است. مزایا آن واضح است اگر ما آن را با سرمایه گذاری های معمول با کمترین خطر مقایسه کنیم:

خرید ملک نیاز به مقدار زیادی از سرمایه برای شروع به کار دارد، فروش ملک می تواند ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد و هزینه های بالا را شامل می شود. بیت کوین را می توان با هر مقدار پول خریداری کرد و در صورت نیاز می توان به سرعت فروخت.
نگه داشتن پول خود در یک حساب پس انداز ممکن است امن باشد، اما در طول زمان ارزش آن کم می شود.
فلزات گرانبها این نوع افزایش قیمت مثل بیت کوین را تجربه نکرده اند. (البته در ایران به دلیل کم شدن ارزش ریال ارزش طلا و دیگر فلزات چشمگیر بوده است.) ارزش این فلزات گاهی اوقات در طول یک سال یکسان باقی می ماند، گاهی اوقات برای سال ها روند نزولی دارد. برای بسیاری از مردم، بیت کوین یک نوع سرمایه گذاری هیجان انگیز است.

خرید و استفاده از بیت کوین
خرید بیت کوین ساده است و شما حتی نیاز به خرید یک واحد کامل آن را ندارید. در سایت های مختلف ایرانی می توانید بیت کوین آنلاین خرید و در کیف پول مربوط به آن نگه داری کنید و سپس برای پرداخت در جاهای مختلف که آن را قبول می کنند استفاده کنید. شما همچنین می توانید حساب خود را از طریق تلفن خود مدیریت کنید و آن را با پرداخت هزینه انتقال کم (فی)، منتقل کنید.

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا